Skrytka

1 LOguj się i Ty! » Skrytka

 • 2. ZJAZD ABSOLWENTÓW

  Pragniemy kontynuować zainicjowany w roku jubileuszu 120 - lecia szkoły cykl spotkań i wspomnień absolwentów naszego liceum.

  W tym roku zapraszamy 2 grudnia w piątek wszystkich, którzy chcą odwiedzić liceum, spotkać swoich dawnych kolegów, przyjaciół i nauczycieli.

  Jesteśmy dla Was otwarci od godziny 11.00 do 18.00.

  Niech nie zabraknie zwłaszcza tych, których uczył profesor matematyki śp. Zdzisław Buczek.

 • BIBLIJNA TURYSTYKA …

  Kreta, Malta, Ateny, Jerozolima to – na razie - podróż palcem po mapie... Związana jest natomiast z bardzo intensywną pracą piątki uczniów I LO nad Księgą Dziejów Apostolskich, czyli tematem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”.

  Do finału przygotowują się Szymon Szlauer (3α) i Ala Brych (3β)!

 • Cieszyn - 8 lutego 2017r. europejską stolicą Reformacji!

  Mimo przejmującego zimna spora grupa młodzieży z naszego liceum przyłączyła się do obchodów 500 - lecia Reformacji. Na cieszyńskim rynku dziś stanął obsługiwany przez wolontariuszy z Niemiec Bus reformacyjny z multimedialną wystawą poświęconą obchodom.

 • DLACZEGO WARTO SIĘ ANGAŻOWAĆ?

  08 grudnia 2016r. delegacja samorządu uczniowskiego pod opieką mgr Anny Brody udała się do Katowic, aby wziąć udział w debacie pt. „Społeczeństwo obywatelskie - dlaczego warto się angażować?”, organizowanej przez Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA) w Katowicach.

 • Dydaktycznie wyjazdowo!

  Tak zwany „Szlak Młodej Polski” na stałe wpisał się w nasz cykl edukacyjny.

  Polonistki i klasy 3 od lat tym krakowskim szlakiem tropią legendę bohemy końca XIX w. Krakowskie Muzeum w Sukiennicach czy Dom Lekarski są kolejnymi z dodanych atrakcji.

  Biol - chemy w ramach patronatu i współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu realizują też w Instytucie Prof. Religi lekcje biologii.

 • Konkurs "JONASZ" 2017

  Jeszcze czekamy na wyniki, a jak wyglądał finał sami zobaczcie w reportażu portalu OX.pl.

 • Maturzyści idą do kina!

  Polonistka Iwona Penno to od zawsze X muza - jeśli kino, to tylko z nią!

  Tym razem zaprosiła wszystkich maturzystów na „Powidoki” Andrzeja Wajdy.

  Film to świetna metoda na uzupełnienie kontekstów do matury i to, co lubimy najbardziej - dzień inny niż zwyczajnie szkolny. Już w czwartek 9 lutego odbieramy swój kolejny bilet do cieszyńskiego kina.

  Lekcja filmowa odrobiona.

 • STYPENDIA MACIERZY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ ROZDANE

  Uroczystość, którą poprowadziła Prezes Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Marta Kawulok, odbyła się na Zamku w Cieszynie. Wśród stypendystów znaleźli się absolwenci naszej szkoły.

 • Studniówka 2017 - fotorelacja

 • TAKA JEDNA NOC

  8 października grupa 41 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy naukowców” organizowanej corocznie przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  24 lutego 2017r.  odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Cieszyn - Bobrek. Naszą Szkołę reprezentowały dziewczyny Elżbieta Bukowczan, Edyta Sajdok i Natalia Krzempek.

 • W najbliższy czwartek finał Konkursu „Jonasz”

  W najbliższy czwartek, 9 marca, o godz. 10.00, w sali gimnastycznej odbędzie się etap finałowy XX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” dla szkół ponadgimnazjalnych.

 • ZAWITALIŚMY DO WROCŁAWIA

  26 września 2016r. klasa 1A udała się na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie wrocławskiego ZOO wraz z oceanarium.

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

  Z okazji Święta Edukacji Narodowej

  wielu sukcesów zawodowych i osobistych,

  wytrwałości w realizowaniu życiowych celów,

  spełnienia najskrytszych marzeń

  oraz uśmiechu każdego dnia

  wszystkim pracownikom naszego Liceum 

  życzy Samorząd Uczniowski

Facebook