Rzuć kostką

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Rzuć kostką

 • ROZMAWIALIŚMY O CAŁKACH

  W ramach współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach dr hab. inż. Roman Wituła przeprowadził w naszej szkole warsztaty matematyczne poświęcone problemowi całek.

  Na studiach się przyda!

 • Sukcesy w konkursie "EUREKA"

  Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Eureka" ogłosił wyniki tegorocznej edycji. Wyróżnienie na szczeblu krajowym przyznano Dorocie Kuźnik, uczennicy klasy 3a o profilu akademickim. Ponadto, Aleksandra Hernik z klasy 3e uzyskała wynik bardzo dobry, a 20 uczniów spośród pozostałych uczestników zostało nagrodzonych dyplomami wyróżnienia.

 • Turniej FIFA 17

  We wtorek, 4 kwietnia, został rozegrany w murach Osucha I Turniej Gier Komputerowych - FIFA 17. Do elektronicznej rywalizacji przystąpiły 32 osoby. Rozegrano 31 meczy w przeciągu 5 godzin, co pozwoliło wyłonić najlepszego gracza, którym okazał się Mateusz Wigezzi z 3c.

 • Warsztaty z pochodnej

  W ramach współpracy z wydziałem Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach 6 kwietnia 2017r. uczniowie z klas 2a i 2f uczestniczyli w kolejnym wykładzie i ćwiczeniach dotyczących pochodnej.

 • Warsztaty z pochodnych

  "Organizm ameby utrzymuje zawsze kształt trójkąta prostokątnego, którego pole jest równe 10^-6 mm^2. Znaleźć szybkość zmian obwodu tego trójkąta w chwili, gdy..." Takie i inne ciekawe zadania z zakresu pochodnej i jej zastosowania w chemii, biologii, fizjologii i psychologii rozwiązywali uczniowie klas 2a i 2f na kolejnych juz warsztatach prowadzonych przez studentów Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

 • XI TURNIEJ SZACHOWY

  15 grudnia 2016r., w auli LO im. M. Kopernika w Cieszynie, odbył się XI Turniej Szachowy o Puchar Złotej Wieży Piastowskiej. Po rozegraniu 7 rund, ogłoszono klasyfikację końcową, w której nasi szachiści zajęli II miejsce.

 • XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

  Adrian Cinal (2a) i Dariusz Greń (3c) zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Lingwistyki Matematycznej organizowanej przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundację Matematyków Wrocławskich.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się 4 marca 2017 roku.

 • Zainteresowani fizyką...

  W naszej szkole w ramach patronackiej współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Śląskiego 9 marca gościliśmy prof. Jerzego Dajkę - dyrektora Instytutu Fizyki i kierownika Zakładu Fizyki Medycznej. Dla uczniów z klas z rozszerzoną fizyką (2a i 3a) wygłosił prelekcję pt. "Kwantowe rozwiązania klasycznych problemów".

 • Zobaczyć matematykę

  Jury konkursu "Zobaczyć Matematykę" zakwalifikowało 16 prac do finału IX edycji, wśród których znalazła się praca Dawida Najdy z 2a, pt. "Wykresator - zobaczyć funkcje". Spośród finalistów do 10 kwietnia 2017r. wyłonieni zostaną laureaci konkursu.

   

Facebook