ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Kartingowe Mistrzostwa Świata Janka

  14 i 15 października 2017r. w miejscowości Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata RENTAL KART WORLD CONTEST. Wśród 68 najszybszych kierowców na świecie znalazł się Jan Glajcar, uczeń klasy 2a.

 • ,,Ballando – impariamo la lingua italiana'' Tańcząc - uczymy się języka włoskiego

  W dniu 13.04.2018 klasa 1d z Osucha odwiedziła Zespół Szkół im. J. Tuwima w Bielsku – Białej. Było to spotkanie II etapu realizacji projektu:,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego''.

 • ,,Giocando – impariamo la lingua italiana'' / Bawiąc się - uczymy się języka włoskiego.

  W dniu 2 marca br. klasa 1d gościła w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima - Technikum Hotelarstwa i Turystyki z Bielska Białej w ramach I etapu realizacji projektu ,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego.'' 

 • 7 wspaniałych

  Z pokorą, bo przecież Finis coronat opus, czyli Koniec wieńczy dzieło (sami wybrali takie tło do zdjęcia), ale z radością, że pierwszy etap pomyślnie za nimi, a jeszcze dwa czekają, przedstawiamy uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura: Jola Hanus 3β, Bartek Ostachowski 2e, Agata Gaś 1c, Anna Konieczny 1c, Joanna Misiarz 1c, Estera Byrtek 1b i   Jakub Barański 1a. Powodzenia w dalszych przygotowaniach!

   

 • 90 na 100

  W obchody 100 - lecia niepodległości wpisuje się tegoroczny jubileusz 90. rocznicy śmierci patrona szkoły - Antoniego Osuchowskiego. Po dwóch tygodniach wystawy upamiętniającej osobę mecenasa reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali test - quiz o życiu i działalności Osuchowskiego opracowany przez organizatorki - Agatę Ogórek i Reginę Teklę. Najlepsze okazały się klasy 1c, 2b i 3a.

 • 90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

  Ku upamiętnieniu obchodów 90. rocznicy śmierci (1928-2018) patrona naszego liceum - społecznika i macierzowca - mecenasa Antoniego Osuchowskiego przypadającej na dzień 9 stycznia br. zorganizowaliśmy wystawę poświęconą jego osobie. Wystawa jest częścią projektu organizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 - lecia niepodległości kraju.

 • Adrian w finale 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego!

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do finału 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. Adrian uzyskał najlepszy wynik w Okręgu Śląskim i w dniach 9-10 kwietnia w Poznaniu będzie walczył o tytuł laureata.

 • Agnieszka w gronie najlepszych uczniów naszego kraju!

  11 grudnia 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podczas gali zorganizowanej przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, nasza uczennica Agnieszka Fryda odebrała Nagrodę Ministra z rąk Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz Wicekuratora Śląskiego Kuratorium Oświaty Jacka Szczotki.

 • Aktywni artystycznie

  Szkoła to nie tylko lekcje przy tablicy i w ławkach.

  Naszą stałą aktywnością są wyjazdowe cykle w ramach projektu kultura pod kontrolą. 22 lutego 2018r. klasy drugie- mat./fiz .i biol./chem. mogły obejrzeć teatralną adaptację „Zbrodni i kary” Dostojewskiego w Teatrze Polskim w Zabrzu. Po raz kolejny udało się także być na poranku muzycznym w ramach edukacji symfonicznej dla młodzieży. Z kolei 23 marca 2018r. wybieramy się do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie; po raz kolejny bierzemy udział w Warsztatach z Mistrzem.

 • Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda

  Dzięki współpracy między naszą szkołą a Biblioteką Miejską w Cieszynie, klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem i blogerem, Zdzichem Rabendą. Była to unikalna mieszanka fotografii, vlogów i opowieści wprost z podróży, czyli samotnej wyprawy rowerowej przez południowe stany Meksyku oraz Gwatemalę.

 • Amnestia

  Termin zwrotu wypożyczonej książki już dawno minął? A może w jej oddaniu przeszkodziły jakieś niespodziewane okoliczności? Wizja kary finansowej Cię przeraża? Co masz teraz zrobić? Po prostu do nas przyjdź!

  Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłasza amnestię dla wszystkich przetrzymujących książki. W dniach od 9 października do 10 listopada 2017 r. można będzie bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania wobec Biblioteki.

   

 • Być biotechnologiem!

  W czwartek, 26 października, grupa uczniów z 3 beta odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi w Zabrzu. Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję zobaczyć na czym polega praca biotechnologów, oglądali wypreparowane zastawki serca i odwiedzili tzw. "strefę czystą", w której prowadzone są liczne badania.

 • Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu

  W piątek, 8 grudnia, gościliśmy gimnazjalistów na pierwszych zajęciach z nowego cyklu "Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu".
  Warsztaty z matematyki, prowadzone przez p. Lucynę Krzywoń, odpowiadały na pytanie: do czego mogą się przydać reszty z dzielenia? Wykład z fizyki na temat wody połączony z pokazami doświadczalnymi poprowadziła p. Barbara Zajdel.

 • Cieszyn miastem książek

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach związanych z historią książki i działalnością cieszyńskich bibliotek zabytkowych.

  Klasy 1a i 1d wzięły udział w lekcjach bibliotecznych w Książnicy Cieszyńskiej. Z kolei klasa 2a zwiedziła Bibliotekę i Archiwum im. B. R. Tschammera i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat: Najstarsze rękopisy i starodruki w zbiorach Biblioteki im. Tschammera. Natomiast klasa1 c zwiedziła wystawę w Muzeum Śląska Cieszyńskiego: Śląsk Cieszyński w okresie międzywojennym.

 • Czytanie na Dzień dobry :)

  Co środę Ania Niechaj i Weronika Karbowiak z klasy 2β czytają dzieciom z cieszyńskiej szkoły podstawowej.

Facebook