OSUCHOWSKI PREZENT POD CHOINKĘ

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Let me out! » OSUCHOWSKI PREZENT POD CHOINKĘ

W ubiegłą środę 9.11.2016r. samorząd uczniowski podczas spotkań  z poszczególnymi klasami omówił  przeprowadzaną w szkole akcję PREZENT POD CHOINKĘ! ,,Pomóż nam spakować miłość".

To już 16. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej w Polsce, w którą corocznie się angażujemy.

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Czy te paczki przemieniły Polskę? Nie, ale były źródłem radości i nadziei. Dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę. Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i kościołów. Nasze paczki dotrą do nich przez lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji, bo „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”, jak czytamy w Piśmie Świętym. Ty też możesz tego doświadczyć.

Zapraszamy do udziału!

Jak zrobić prezent?

1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
2. Zdecyduj, dla kogo przeznaczysz prezent. Masz do wyboru dzieci w wieku: 2–5, 6–8, 9–11, 12–15 lat. Naklej wybraną etykietę na pudełko.
3. Zapełnij pudełko. Jeżeli chcesz, możesz włożyć do środka swoje zdjęcie, rysunek, adres.
4. Pudełko zwiąż gumką, tasiemką lub sznurkiem – NIE ZAKLEJAJ!
5. Przygotuj 10 zł, które zostanie przeznaczone na koszty organizacji akcji i transport.
6. Przynieś pudełko do KANCIAPY samorządu uczniowskiego.

Termin oddania paczek: 15.11.2016r. (WTOREK)

Facebook