AKTUALNOŚCI

 • Pożegnanie klas trzecich

  Zakończenie i rozdanie świadectw dla klas trzecich odbędzie się 26 kwietnia 2019r. (piątek) o godzinie 8.30.

 • Dzień Otwarty w Osuchu odwołany!

  Drodzy uczniowie - gimnazjaliści i ósmoklasiści.

   

  Powiadamiamy, że w związku z zaistniałymi okolicznościami spowodowanymi ogólnopolską akcją protestacyjną nauczycieli, która objęła także naszą placówkę, a także, co bardzo istotne dla naszego liceum, prowadzonymi  pracami  remontowymi, które wyłączyły w niektórych obszarach przestrzeń korytarzy i pojedynczych pracowni, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć logistycznej obsługi podczas planowanego Dnia Otwartego szkoły w dniu 25.04.2019r. Opóźnienie prac remontowych – wymiana okien jest całkowicie niezależne od naszej szkoły.

  W związku z tym planowany Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego się nie odbędzie.

   

  Prosimy o zrozumienie; mamy nadzieję, że będziecie od września stanowić część naszej społeczności, wybierając nasze liceum.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor I LO im. A. Osuchowskiego

  oraz Grono Pedagogiczne

 • bitmap.jpg

  JERSZ Łowcy Talentów - jesteśmy w czołówce

  Dnia 6 marca 2019 obyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 6,1 tysięcy uczestników z  240 szkół z całej Polski.

 • IMG-20190409-WA0007_—_kopia.jpg

  Wizyta w Instytucie Kultury Włoskiej w Krakowie

  9 kwietnia klasa 1d o profilu lingwistycznym w ramach przedmiotu ,,Język włoski w kulturze’’ odwiedziła Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać nauczycieli pracujących w Instytucie, zarówno Polaków jak i Włochów. Poznali zasady funkcjonowania Instytutu. Była to również okazja do rozmowy po włosku, poznania kultury Włoch i życia samych Włochów. Ciekawie prezentowała się biblioteka włoska.

  Dziękujemy i wierzymy w dalszą współpracę.

  Spotkanie zorganizowała nauczycielka j. włoskiego w I LO - Katarzyna Gembala.

 • 4[8].jpg

  VI Szkolny Projekt Historyczny

  Już za nami VI Szkolny Projekt Historyczny. W tym roku tematem projektu była historia imigrantów na  Wyspie Ellis. Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1beta, 1d i 1f) zabrali nas w podróż do Ameryki lat 20 i 30 - tych ubiegłego wieku i przypomnieli historię Polaków, robiących karierę za Oceanem. 

 • Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

 • Bracki.jpeg

  64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Mateusz Bracki, uczeń klasy 3e, zajął 3.miejsce w kategorii poezji śpiewanej w rejonowych eliminacjach 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 5 kwietnia w Bielsku - Białej. Mateusz zaprezentował 2 utwory śpiewane, oba we własnej aranżacji - "Piosenkę pisaną nocą" Piotra Roguckiego oraz własny tekst, zatytułowany " W moim śnie". Recytował też wiersz R. Tagore " Z ogrodnika". Jego interpretacje przyniosły mu awans do etapu wojewódzkiego. Gratulacje!

 • niemiecki_1.jpg

  Z niemieckim za pan brat

  W piątek, dnia 5 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur. Chętni uczniowie, a chętnych jak zwykle nie brakowało, rozwiązywali test obejmujący 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. 

  Wir halten die Daumen! 

 • Fizyka_1.jpg

  Zajęcia patronackie z fizyki

  W piątek, 29 marca, odbyły się się ostatnie z cyklu  pięciu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla zainteresowanych uczniów klas 3a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Zajęcia były prowadzone przez prof. dr hab. Janusza Gluzę w ramach patronatu Instytutu Fizyki UŚ.  Podczas warsztatów  można było poszerzyć wiadomości z fizyki, a także poćwiczyć wyższą matematykę na przykładzie zadań z fizyki.

 • Osuch_na_start_2019_01.jpg

  Promujemy zdrowy styl życia – „Osuch na start!” 2019

  Tradycyjnie Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego przywitało Pierwszy Dzień Wiosny akcją „Osuch na start!”. Jest to alternatywa dla siedzącego trybu życia  przed monitorem komputera. Wszystkie klasy wyszły na spacer po Cieszynie. 

Facebook