Alfabet czytania

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Alfabet czytania

 • Marzenia się spełniają!

  Dobra passa Natalii Kubicius z kl. 3c trwa; do jej licznych sukcesów literackich doszedł kolejny!

  Jej poezję doceniło Biuro Literackie. Każdego roku nakładem Biura ukazuje się około czterdziestu pozycji, prezentujących panoramę polskiej i światowej literatury – od klasyków, przez wybitnych twórców współczesnych po obiecujących debiutantów.

  Natalia - tegoroczna maturzystka została 6 finalistką 12. edycji projektu Biura Literackiego „Połów".

   

 • 41. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Adrian Cinal (z klasy 2a) w dniach 16 i 30 stycznia br. uczestniczył w etapie okręgowym 41. Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

  Serdecznie gratulujemy i  czekamy na awans do III etapu olimpiady.

 • AGNIESZKA LAUREATKĄ!

  Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku jubileuszowym Sienkiewiczowskich obchodów 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci pisarza ogłosił konkurs na pracę z literatury.

  Nasza uczennica- Agnieszka Hyrnik z kl. 3c po raz kolejny udowodniła, że pisanie to jej żywioł.

 • Bicie rekordu! Bądź z nami!

  1 czerwca - Dzień Dziecka - BICIE ... REKORDU

  ogólnopolskiego czytania przez uczniów – i wszystkich zainteresowanych – w jednym     momencie   - zapraszamy!

 • Finałowe pióra!

  To była już XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury i znów zakończona sukcesem naszych uczniów. Tegoroczne maturzystki w świetnym stylu kończą szkołę; trzy z nich Agnieszka Hyrnik, Natalia Kubicius i Renata Troszok z klasy 3c pod kierunkiem polonistki - Agaty Ogórek uzyskały tytuł finalistek tegorocznej edycji literackich zmagań.

 • HUMANISTYCZNA LEKCJA W MUZEUM ŚLĄSKIM

  30 listopada uczniowie klasy humanistycznej (2c) i biologicznej (2b) odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach i uczestniczyli w lekcji muzealnej.

 • Nasz finał!

  XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ostatecznie rozstrzygnięty. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2017r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Cieszymy się sukcesem naszym, bo spośród 529 uczestników tytuł laureatów uzyskały uczennice z klasy 3c; tegoroczne maturzystki pod opieką polonistki - Agaty Ogórek.

  I miejsce zajęła Renata Troszok , Natalia Kubicius II, a Agnieszka Hyrnik III. Serdecznie gratulujemy!

 • Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

  Wzorem lat poprzednich Instytut Nowych Technologii rozpoczyna nową odsłonę Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości  pod szyldem Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. 

  Celem konkursu jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   

 • Pierwsze podsumowania z bicia rekordu w czytaniu

  W Dniu Dziecka czytaliśmy w liczbie 245 osób, w tym z naszymi Gośćmi z Niemiec z wymiany międzynarodowej oraz z tegorocznymi absolwentami! Relacja fotograficzna poniżej.

  DZIEKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO BICIA REKORDU!

 • Piękna Warszawa

  W czwartek, 20 kwietnia klasy 1c i 1e wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także podziwiali panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

 • Po indeks do Warszawy!

  W dniach 17-18 marca 2017 r. w budynku starej Biblioteki UW odbędzie się etap centralny III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

  Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim.

  Wśród uczestników jest nasza uczennica - Aleksandra Kozyra z kl. 3c. Życzymy jej sukcesu!

 • Powrót do historii

  W środę 23 marca klasy 2c i 2β w ramach zorganizowanej wycieczki przez Panią prof. Klaudię Wybraniec odwiedziły Zamek Królewski w Krakowie.

 • SUKCES OLI!

  Jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim w etapie centralny III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach zdobyła Aleksandra Kozyra - ucz. kl.3c. Ola podczas dwudniowych zmagań finałowych w dniach 17-18 marca 2017 r. w Warszawie wypadła znakomicie, zdobywając ostatecznie 6. lokatę w kraju! Ola może już myśleć o dziennikarstwie na Uniwersytecie Warszawskim. Serdecznie   gratulujemy   sukcesu!

 • Sukces Natalii!

  W środę, 26 kwietnia trzy nasze "perły", Natalia Antolak (2f), Nikola Siekierka (1c) i Justyna Matuszek (1c) wzięły udział w Powiatowym Konkursie "Poezja i Proza w języku Szekspira", który odbył się w Zespole Szkół w Zebrzydowicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, 1-sze miejsce zajęła Natalia Antolak. Gratulujemy i trzymamy kciuki w Finale Wojewódzkim w Zabrzu.

 • Sukcesy kontrolowane...

  Uczniowie klasy 3c mają dobrą passę;

  Agnieszka Hyrnik - laureatka literackiego Konkursu Sienkiewiczowskiego tym razem przegoniła swoich konkurentów w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego - z najwyższą notą 60 pkt. za pracę na temat prozy C. K. Norwida zakwalifikowała się do etapu zawodów II stopnia tej olimpiady. Już 11 lutego podejmie kolejne wyzwanie. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

   

  Aleksandra Kozyra - zdobyła tytuł laureatki 1 miejsca etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Przed nią pewny finał 17 marca w Warszawie i zmagania o indeks wybranej uczelni na wydziale dziennikarstwa i mediów.

  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

   

  Michał Moś - to laureat wyróżnienia w XV edycji Ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną o biznesie zorganizowanego przez NBP w Warszawie! Nagroda pieniężna przyznawana laureatom przez Prezesa NBP - Adama Glapińskiego z pewnością zachęci kolegów młodszych roczników do udziału w tym prestiżowym konkursie.

Strony:
Facebook