AKTUALNOŚCI

 • noc_na02.JPG

  Noc Naukowców

  14 października grupa 17 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy Naukowców” organizowanej corocznie przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w wykładach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych.

 • wymiana01.JPG

  Przygoda w Gelnhausen

  We wtorek, 26 września rozpoczęliśmy naszą rewizytę w zaprzyjaźnionej szkole Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen. Po długiej, 15-sto godzinnej podróży autokarem zostaliśmy serdecznie przywitani przez naszych niemieckich przyjaciół w ich szkole, tam też wszyscy razem zjedliśmy śniadanie, a nauczyciele niemieccy przedstawili nam program wymiany.

 • rajd_2017_06.jpg

  Etiudy filmowe

  Pierwsze klasy mają za sobą pierwszy miesiąc nauki; na dobre są już uczniami naszej szkoły; w czwartek jednak odbyły się tradycyjne „otrzęsiny”, które pozwoliły na integrację ze szkołą w formie zabawy. Tym razem klasa 2b (ubiegłoroczny laureat) przygotowała projekt Osuchowski Festiwal Filmowy i szkolny happening był podporządkowany konkurencjom filmowym z wykorzystaniem znanych i popularnych tytułów.

 • dzien_edukacji_narodowej_023.jpg

  Nauczycielskie wyróżnienia

  9 października 2017r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie władz cieszyńskiego powiatu z przedstawicielami oświaty - dyrektorami i nauczycielami z okazji zbliżającego się święta Komisji Edukacji Narodowej. Starosta powiatu - p. Janusz Król wręczył swoje nagrody i nauczycielskie wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor - Jolanta Dawidowicz - Macura, a nagrodę za swoją wieloletnią pracę otrzymała nauczycielka fizyki - p. Barbara Zajdel. Wyróżniono także p. Agatę Ogórek, której nagrodę wręczy Śląski Kurator Oświaty podczas uroczystości w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 17 października 2017r. w Katowicach.

 • astronom.jpg

  Spotkania z astronomią - Ziemia we Wszechświecie

  9 października 2017r. w multimedialnej prelekcji popularnonaukowej Ziemia we Wszechświecie wzięli udział uczniowie klasy 2F o profilu ekonomicznym. Autorem Spotkań z Astronomią i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 • Navarra1.JPG

  Uniwersytet Navarra także dla nas

  W piątek 6 października gościliśmy Pana Higinio J. Paterna Sánchez, przedstawiciela Uniwersytetu Navarra. Uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami studiowania na Uniwersytecie Navarra w pięknej Hiszpani.

 • warsz_ang1.JPG

  Warsztaty z języka angielskiego

  W piątek 6 października uczniowie z klas 3a, 3b, 2b i 2 beta uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego w katowickim teatrze Kortez, w ramach europejskiego programu Nauka Bez Granic.

 • teatr1.jpg

  Jesień artystycznie

  Poezja, film, teatr; to się składa na nasze wydarzenia tej jesieni w Osuchu, w nowym roku szkolnym. Zresztą jak zwykle.

  Zaczęliśmy występem szkolnej grupy artystycznej Teatr Numer; już po raz dziesiąty podczas gali wręczenia nagród laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Wieżę Piastowską”.

 • osobliwosci_f1.JPG

  Osobliwości Świata Fizyki

  28 września 2017 r. uczniowie klas 2a i 2e odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w zajęciach w ramach XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Duże zainteresowanie młodzieży  wzbudziły wykłady połączone z pokazami doświadczalnymi zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ.

 • londyn4.jpg

  Osuch na wyspach

  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego w Londynie. W ciągu 4 dni poznawali nie tylko historię, kulturę i sztukę Wielkiej Brytanii, ale również życie codzienne Brytyjczyków.

Facebook