AKTUALNOŚCI

 • loga.jpg

  PROJEKT „Nowoczesna edukacja – wsparcie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów I i II LO w Cieszynie” nr WND-RPSL.11.01.04-24-052F/18-002

   

  realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego

  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

  Oś priorytetowa: XI - Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

  Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego

  Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego - konkurs

 • asy.jpg

  Śląskie Asy 2019

  Co roku władze Uniwersytetu Śląskiego zapraszają najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego - finalistów i laureatów olimpiad i konkursów na uroczystą Galę Śląskich Asów. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w auli Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w środę 18 września.

  W tym roku w gronie 41 wyróżnionych uczniów znalazł się także uczeń naszej szkoły Dawid Śliwka z klasy 3- finalista Olimpiady Ekologicznej, finalista Olimpiady Chemicznej i Laureat Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Biblijnej JONASZ.

 • wymiana2019_00.jpg

  Z wizytą u przyjaciół w Gelnhausen!

  Rozpoczynamy wspólną, polsko-niemiecką  przygodę w ramach wymiany młodzieży. Dziś w godzinach porannych, po długiej i wyczerpującej podróży, dotarliśmy do urokliwego miasteczka, położonego niedaleko Frankfurtu nad Menem. Osiemnastu naszych uczniów będzie teraz mieszkać u niemieckich rodzin, a co się z tym wiąże - poznawać ich zwyczaje, tradycje i kulturę. W programie pobytu mamy m.in  zwiedzanie Gelnhausen, Fuldy, Mainz i Frankfurtu. 
   
  Wymianę wspiera i dofinansowuje Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.  
  Serdeczne pozdrowienia! 
 • Zebrania z rodzicami - czwartek 12 września 2019r.

  Klasy: 1a, 1b, 1β, 1d, 1e (liceum czteroletnie)

  – godz. 16.30 – sala gimnastyczna – spotkanie z Dyrekcją

  - ok. 17.00 - spotkanie z wychowawcami w salach

   

  Klasy: 1ag, 1bg, 1βg, 1cg, 1dg, 1eg (liceum trzyletnie)

  – godz. 16.30 – spotkanie z wychowawcami w salach

  – godz. 17:15 – sala gimnastyczna – spotkanie z Dyrekcją

   

  Klasy 2, 3

  – godz. 17.00 – spotkanie z wychowawcami w salach

   

  Serdecznie zapraszamy!

 • rozp_r_sz_01.JPG

  UROCZYSTE POWIATOWE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

   W poniedziałkowy poranek (02.09.2019) w naszej szkole odbyło się uroczyste, powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego W związku z tegorocznym „podwójnym rocznikiem” podzielone ono było na dwie tury. Przedstawiciele powiatu cieszyńskiego pojawili się na akademii przewidzianej dla absolwentów szkół podstawowych. Wśród gości obecni byli wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, pani Janina Żagan, przewodniczący Rady Powiatu, pan Stanisław Kubicius, naczelnik Wydziału Edukacji, pan Michał Rajwa, wizytator Kuratorium Śląskiego w Bielsku – Białej, pani Agata Franek oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Bogdan Krótki.

   

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

  Wykaz podręczników odowiązujących w roku szkolnym 2019/2020 znajduje sie w zakładce DOKUMENTY.

 • Matura 2019 - wyniki

  Wyniki egzaminu maturalnego absolwentów I LO będą do odbioru w szkole w dniu 4 lipca 2019 roku (czwartek) od godziny 12:00.

  Przypominamy o konieczności zabrania dokumentu tożsamości. W przypadku, gdy absolwent nie może odebrać świadectwa osobiście - osoba delegowana do odbioru przynosi pisemne upoważnienie.

 • Jonasz_2019_1.jpg

  JONASZ po raz dwudziesty drugi, SOLA SCRIPTURA po raz dwunasty!

  Uczniowie naszego liceum chyba już przyzwyczaili organizatorów konkursów biblijnych do swojej obecności – zawsze licznej i zawsze w czołówce. Patrycja Mach z 1f zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym Sola Scriptura, a Ania Konieczny z 2c pierwsze miejsce oraz Dawid Śliwka z 2β  trzecie miejsce w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej Jonasz.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  8.00 - Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie

  9.15 – Uroczysta akademia dla uczniów wyróżnionych

  11.00 – Spotkanie z Wychowawcami w klasach

 • Janek_Konar.JPG

  Wielki sukces Janka w konkursie FOX

  Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom za bardzo dobry wynik i zdobycie pierwszej lokaty w regionie bielskim uzyskał uczeń klasy 1 alfa Jan Konarzewski. Janek otrzymał wspaniałą nagrodę – wyjazd na obóz językowy w Zakopanem.

Facebook