AKTUALNOŚCI

 • DSC_0003.JPG

  Lekcja wśród gwiazd

  14 listopada klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie w trakcie seansu poznawali elementy sfery niebieskiej, strukturę Układu Słonecznego, Naszej Galaktyki, problem odległości we Wszechświecie. Uczniami opiekowały się Barbara Zajdel i Irena Sziler.

 • IMG_0781.JPG

  Zaczynamy przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego

  13 listopada odbył się szkoły etap XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 1-3 (zwycięzców szkolnego konkursu gramatycznego).

 • plywanie1.jpg

  II miejsce w zawodach pływackich

  W poniedziałek,13 listopada, w Skoczowie na basenie „Delfin”, odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Zespół dziewcząt zajął drugie miejsce i awansował do zawodów rejonowych, drużyna chłopców zakończyła rywalizację na 4 miejscu.

 • 11_listopada03.jpg

  Świętowanie Dnia Niepodległości

  Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z sobotniego świętowania Dnia Niepodległości.

 • 1_—_kopia.JPG

  Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego

  W październiku odbył się Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 86 uczniów ze wszystkich klas. Wyłoniono dwudziestu najlepszych uczniów w szkole tzw. "Top 20".

 • DSC08172.JPG

  Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda

  Dzięki współpracy między naszą szkołą a Biblioteką Miejską w Cieszynie, klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem i blogerem, Zdzichem Rabendą. Była to unikalna mieszanka fotografii, vlogów i opowieści wprost z podróży, czyli samotnej wyprawy rowerowej przez południowe stany Meksyku oraz Gwatemalę.

 • zabrze_3b1.jpg

  Warsztaty w Zabrzu

  We wtorek, 7 listopada, kolejna grupa naszych uczniów pod opieką p. S. Mikler odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi w Zabrzu. Podczas tej wizyty trzecioklasiści wysłuchali krótkiego wykładu z biotechnologii prof. Piotra Wilczka, a następnie odwiedzili laboratoria. W czasie warsztatów uczniowie brali udział w preparacji zastawek serca.

 • koncert_—_kopia.jpg

  Zaproszenie

  Medycznie i muzycznie w Osuchowskim.

  Po raz 7. gramy dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, z którą od lat współpracujemy; poprzez udział w zajęciach laboratoryjnych w instytucie nasi uczniowie mają możliwość poznania bardzo zaawansowanych procesów badawczych nad ludzkim sercem.

  Niech nie zabraknie waszych serc na grudniowym koncercie!

  1 grudnia o godz. 17 odpalimy artystyczną scenę Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Specjalnym gościem tegorocznej edycji koncertu będzie chór akademicki Harmonia z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wszystkich, którzy chcą miło spędzić grudniowe popołudnie i włączyć się z nami w ideę pomagania, zachęcamy do kupienia biletów w sekretariacie szkoły, pl. Słowackiego 2, tel. 338521139 w cenie 20 i 15 zł. Niezawodna od lat widownia i eksplozja talentów to gwarancja sukcesu naszych artystycznych działań.

  Bądźcie z nami! Zapraszamy!

   

 • wystawa1.jpg

  Nastawieni na sztukę

  Jeśli lektura na listopad to tylko Dziady - klasy drugie skorzystały z zaproszenia i 2 oraz 3 listopada obejrzały sztukę Adama Mickiewicza w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Z kolei 6 listopada klasa 2c, realizując szkolny projekt: Kultura pod kontrolą, wzięła udział w wernisażu ekspozycji „brudnopisów” Tadeusza Kantora.

  Edukacja artystyczna to jeden z elementów kształcenia dydaktycznego naszego liceum. Lubimy takie lekcje!

 • IMG_20171027_134158.jpg

  I miejsce dla Ani!

  W piątek, 27 października, nasza uczennica Anna Brzezina z klasy 3 beta została laureatką pierwszego miejsca etapu powiatowego  Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Razem z Anią w eliminacjach powiatowych  brały udział Justyna Kudła i Aleksandra Mrówczyńska z 1 beta.

Facebook