AKTUALNOŚCI

 • paczka_2.jpg

  Spakowaliśmy miłość

  PREZENT POD CHOINKĘ jest akcją charytatywną, która udowadnia, że są ludzie, którzy żyją lepiej, ale przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczna paczkę. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy je przygotowali, a wolontariuszom za pomoc w koordynacji akcji i - nadal trwającym - przygotowaniu paczek do transportu za granicęSerce

 • konkurs_gwary_1.jpg

  konkurs gwary

  W piątek 8 listopada uczniowie naszego liceum mieli przyjemność brać udział w Międzyszkolnym Konkursie Gwary organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Małgosia, Leon i Dawid prezentowali się pięknie w gwarowym repertuarze i tradycyjnych strojach. I chociaż tym razem nie udało się nam wygrać, to świetnie się bawiliśmy, oglądając np. kiszenie kapusty czy wysłuchując ze sceny życiowych rad na wesoło.

 • 1c przełamuje na polskim schematy i działa artystycznie

  Czy w mitologii można dostrzec prawdę na temat współczesnego świata i człowieka? Oczywiście! Uczniowie z klasy humanistycznej udowodnili to swoimi manifestami artystycznymi. Brawo za wrażliwość, twórcze podejście i zaangażowanie w projekt. Podziękowania dla Pani Anny Walczak - nauczyciela języka polskiego.

  https://drive.google.com/open?id=18LmbF8f24xuAibS8o7-vXrOUnSZlua96

 • IMG-20191107-WA0000.jpg

  Nauczycielskie wyróżnienia w Osuchu

  15 października 2019r. podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach doceniono wieloletnią i wyróżniającą się pracę wielu pedagogów województwa śląskiego, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują nauczycielskie wyzwania.

  Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty z rąk samej p. kurator - Urszuli Bauer w uznaniu za szczególne osiągnięcia i  sukcesy dydaktyczne oraz wychowawcze w pracy z młodzieżą otrzymała p. Sylwia Widenka nauczycielka chemii  naszego liceum.

 • pilka_nozna_1.jpg

  Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców

  W dniu 25.10.2019 roku odbyły się Mistrzostw Szkoły o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce nożnej chłopców. W dwóch grupach po cztery drużyny, grano systemem „każdy z każdym„. Pierwsze i drugie miejsce z grupy awansowało do finału tych Mistrzostw.

   

 • stypendia.jpg

  Stypendia macierzowe rozdane!

  W sobotę 26 października na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości zostały rozdane tegoroczne stypendia Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego.  Doceniono również uczniów naszej szkoły:

  Anna Konieczny (3c) i Dawid Śliwka (3 beta) uhonorowani zostali nagrodami specjalnymi, a Estera Witoszek (3d) otrzymała stypendium macierzowe.

 • biegi_2019_3.jpg

  VIII miejsce lekkoatletów w Finałach Wojewódzkich Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Bardzo wysokie VIII miejsce zajęła drużyna chłopców podczas odbywających się   16 października  w Rudzie Śląskiej    Finałów  Wojewódzkich  Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Drużyna złożona z naszych lekkoatletów miała za zadanie sześciokrotnie pokonać trudną  trasę  o  długości  1200m. 

 • szachy_2019_1.jpg

  TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  W dniu 16. 10. 2019 roku odbyły się Turnieju Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych .

   

  Skład Reprezentacji:

  1.ŁUKASIAK ADAM IIC

  2.ZAMARSKA SYLWIA IIID

  3.CZAJA ALEKSANDRA IIIC

  4.GADLINA ADRIAN IIIB

 • upoluj_ksiazke_-_Kopia.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w trzeciej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy: BESTSSELEROWYCH.

   Jak to zrobić​?

  1. znajdź plakat w szkole - będą 3 (po 1 na  na każdym piętrze)

  2. pobierz aplikację mobilną Woblink i zeskanuj kod QR z plakatu

  3. słuchaj i czytaj bezpłatnie przez cały listopad.

  W razie pytań: strona www.czytaj.pl lub biblioteka szkolna.

 • chemia_1.jpg

  Dzień Chemii 2019

  9 października 2019, jak co roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział Cieszyn wraz z Kołem Młodych Chemików w Cieszynie zorganizowało obchody Dnia Chemii. Jednym z punktów programu jest zawsze konkurs dla uczniów szkół średnich.

   

Facebook