AKTUALNOŚCI

 • Navarra1.JPG

  Uniwersytet Navarra także dla nas

  W piątek 6 października gościliśmy Pana Higinio J. Paterna Sánchez, przedstawiciela Uniwersytetu Navarra. Uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami studiowania na Uniwersytecie Navarra w pięknej Hiszpani.

 • warsz_ang1.JPG

  Warsztaty z języka angielskiego

  W piątek 6 października uczniowie z klas 3a, 3b, 2b i 2 beta uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego w katowickim teatrze Kortez, w ramach europejskiego programu Nauka Bez Granic.

 • teatr1.jpg

  Jesień artystycznie

  Poezja, film, teatr; to się składa na nasze wydarzenia tej jesieni w Osuchu, w nowym roku szkolnym. Zresztą jak zwykle.

  Zaczęliśmy występem szkolnej grupy artystycznej Teatr Numer; już po raz dziesiąty podczas gali wręczenia nagród laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Wieżę Piastowską”.

 • osobliwosci_f1.JPG

  Osobliwości Świata Fizyki

  28 września 2017 r. uczniowie klas 2a i 2e odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w zajęciach w ramach XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Duże zainteresowanie młodzieży  wzbudziły wykłady połączone z pokazami doświadczalnymi zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ.

 • londyn4.jpg

  Osuch na wyspach

  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego w Londynie. W ciągu 4 dni poznawali nie tylko historię, kulturę i sztukę Wielkiej Brytanii, ale również życie codzienne Brytyjczyków.

 • Amnestia_2017.jpg

  Amnestia

  Termin zwrotu wypożyczonej książki już dawno minął? A może w jej oddaniu przeszkodziły jakieś niespodziewane okoliczności? Wizja kary finansowej Cię przeraża? Co masz teraz zrobić? Po prostu do nas przyjdź!

  Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłasza amnestię dla wszystkich przetrzymujących książki. W dniach od 9 października do 10 listopada 2017 r. można będzie bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania wobec Biblioteki.

   

 • IMG_20170929_115059.jpg

  Słowo daję!

  Pod tym hasłem, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogłoszonego w woj. śląskim Roku Reformacji, odbędzie się w czwartek, 5 października dla klas pierwszych, wydarzenie, w którym zapraszamy na: spotkanie autorskie z dr Jerzym Sojką (Marcin Luter – artysta, ambasador, a przede wszystkim sługa Słowa)oraz ks. Grzegorzem Olkiem (Słowo na warsztacie - czyli niewymiernie o religii, powodzeniu i regułach gry), a ponadto: wystawę pokonkursową „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży” i tematyczną ofertę biblioteki szkolnej.

   

 • Pawel_As3.jpg

  Paweł Grzybek - nasz Śląski AS!

  21 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2017. Uroczystość miała na celu uhonorowanie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas gali, w której wzięło udział 147 uczniów z 56 szkół, wręczono listy gratulacyjne. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Grzybek, z klasy 3beta, któremu gratulujemy zaszczytnego osiągnięcia.

   

 • Zaproszenie_(20.09.17).jpg

  Zaproszenie

  Dla każdego, kto nie ucieka od trudnych tematów, chce dać się zainspirować i jeszcze coś dać z siebie innym!

  Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem, autorem między innymi bestsellera „Dziurawy kajak ...”, pod którego wpływem, według wielu świadectw, sporo ludzi zostało wolontariuszami hospicyjnymi.

  Informacje na plakatach i w szkolnej zakładce BIBLIOTEKA, gdzie ponadto znajdziecie:

  informację, jak odebrać swój bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018 oraz najnowsze polecenie książkowe Ani z 3β.

 • warche2.jpg

  Warsztaty chemiczne

  W czwartek 21 września rozpoczęliśmy w naszej szkolnej pracowni chemicznej kolejny sezon zajęć warsztatowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

  W zajęciach dla klas pierwszych „Chemiczne postrzeganie świata” wzięły udział dwie grupy uczniów - jedna z Liceum Ekonomicznego ZSEG w Cieszynie a druga z klasy 1b naszej szkoły.

  Za tydzień ciąg dalszy nastąpi :)

Facebook