AKTUALNOŚCI

 • choinka_—_kopia.jpg

  Podziękowania

  Dziękujemy Państwu Glajcar oraz firmie Fao-Far z Puńcowa za wspaniałą, okazałą choinkę. Dziękujemy za choinkę, która stała się prawdziwym drzewem radości. Ono to z każdym dniem swoją dostojnością, blaskiem i zapachem przybliżało nas do wyjątkowego Święta Bożego Narodzenia.

   

  Dziękujemy!

  Społeczność I LO

 • Świąteczna noc w Osuchu za nami!

  Bezsprzecznie można uznać ją za udaną. Po krótkich ogłoszeniach wszyscy ruszyli do oglądania filmów i grania w planszówki (Twister cieszył się największym powodzeniem. O północy wybraliśmy się na strych naszej szkoły, gdzie postraszył nas duch Antoniego.

 • biblioteka_cieszyn.jpg

  Cieszyn miastem książek

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach związanych z historią książki i działalnością cieszyńskich bibliotek zabytkowych.

  Klasy 1a i 1d wzięły udział w lekcjach bibliotecznych w Książnicy Cieszyńskiej. Z kolei klasa 2a zwiedziła Bibliotekę i Archiwum im. B. R. Tschammera i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat: Najstarsze rękopisy i starodruki w zbiorach Biblioteki im. Tschammera. Natomiast klasa1 c zwiedziła wystawę w Muzeum Śląska Cieszyńskiego: Śląsk Cieszyński w okresie międzywojennym.

 • FullSizeRender_-_Kopia.jpg

  7 wspaniałych

  Z pokorą, bo przecież Finis coronat opus, czyli Koniec wieńczy dzieło (sami wybrali takie tło do zdjęcia), ale z radością, że pierwszy etap pomyślnie za nimi, a jeszcze dwa czekają, przedstawiamy uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura: Jola Hanus 3β, Bartek Ostachowski 2e, Agata Gaś 1c, Anna Konieczny 1c, Joanna Misiarz 1c, Estera Byrtek 1b i   Jakub Barański 1a. Powodzenia w dalszych przygotowaniach!

   

 • 101.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu

  W piątek, 8 grudnia, gościliśmy gimnazjalistów na pierwszych zajęciach z nowego cyklu "Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu".
  Warsztaty z matematyki, prowadzone przez p. Lucynę Krzywoń, odpowiadały na pytanie: do czego mogą się przydać reszty z dzielenia? Wykład z fizyki na temat wody połączony z pokazami doświadczalnymi poprowadziła p. Barbara Zajdel.

 • P1000379.JPG

  Jesteśmy 4 w województwie!

  W dniu 11 grudnia nasza klasa 2c (humanistyczna) brała udział w finale konkursu EKO-Śląskie przygotowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Celem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie projektu obywatelskiego dotyczącego walki ze smogiem. W jego realizację włączyła się cała klasa, a efekt to 4 miejsce wśród szkól woj. śląskiego i 1000 zł na wycieczkę szkolną.

 • P1090074.JPG

  Agnieszka w gronie najlepszych uczniów naszego kraju!

  11 grudnia 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podczas gali zorganizowanej przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, nasza uczennica Agnieszka Fryda odebrała Nagrodę Ministra z rąk Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz Wicekuratora Śląskiego Kuratorium Oświaty Jacka Szczotki.

 • DSC_0007_7.JPG

  Doświadczenia w I pracowni Fizycznej w Katowicach

  W ramach patronatu Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego klasy drugie 2a i 2e, w których fizyka realizowana jest w zakresie rozszerzonym, 11 grudnia przeprowadziły w 3-4 osobowych grupach po 2 doświadczenia z zakresu mechaniki, optyki i termodynamiki w I Pracowni Fizycznej w Katowicach.

 • sosnowiec1.jpg

  Wykłady z geografii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

  7 grudnia grupa uczniów klasy 2f o profilu ekonomicznym brała udział w cyklicznych wykładach, pogłębiając swoją wiedzę z geografii na poziomie rozszerzonym, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie uczestniczyli w wykładach przeprowadzonych przez dr Andrzeja Boczarowskiego, które dotyczyły teorii tektoniki płyt litosfery oraz zagadnień związanych z grawitacją a rozmiarami organizmów.

   

 • 1[8].jpg

  Podziękowanie – dla NAS WSZYSTKICH

  Jesteśmy adresatami poczty, która dotarła do szkoły. Treść listu nie jest poufna, wręcz przeciwnie, zaleca się jej jak najczęstsze udostępnianie! W tym roku przygotowaliśmy 40 paczek podczas 17. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”

Facebook