AKTUALNOŚCI

 • chemia_1[1].jpg

  warsztaty ze spektroskopii

  Uczniowie klasy 3b wzieli udział w warsztatach ze spektroskopii w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • reczna_1.jpg

  Zawody miejskie w piłce ręcznej chłopców

  W dniu 11.02.2020r. w hali sportowej UŚ w Cieszynie, odbyły się zawody miejskie grupowe w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły współzawodniczyła w grupie II z zespołami IILO, ZDZ/ZSEG i LOTE.

 • Zabrze.jpg

  staż w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

  W czasie ferii zimowych uczniowie: Laura Łośko i Martyna Leśniak z 3b oraz Żaneta Świeży i Dawid Śliwka z 3beta brali udział udział w zajęciach laboratoryjnych w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi w Zabrzu. 

 • hiszpania.jpg

  Hola Hiszpania!!!

  ...to już potwierdzone…..23 marca grupa 25 uczniów klas pierwszych (1a, 1d,1e,1dg,1eg) wyjeżdża na tydzień do Vallirany pod Barceloną w Hiszpanii w ramach projektu wymiany uczniów między szkołami partnerskimi.

 • warsztaty_1.jpg

  Warsztaty na Politechnice

  6 lutego uczniowie klas 1ag i 2a, o profilu akademickim, odwiedzili Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Zajęcia dla uczniów naszej szkoły obejmowały warsztaty ze sterowników przemysłowych "Zabawy w ciepło - zimno, czyli jak przy pomocy drabiny przyrządzić magiczny eliksir" przygotowane przez dr inż. M. Chmiela i dr inż. A. Malchera oraz laboratorium mikroprocesorów "Baner reklamowy" prowadzone przez dr inż. T. Rudnickiego i  dr inż. B. Wyrwoła.
   
 • o_niczym_3.jpg

  „Wykład o niczym, czyli o najbardziej skomplikowanym obiekcie, który równocześnie jest i go nie ma”

  W ramach patronatu Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego nad klasami o profilu akademickim po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole prof. dr hab. Janusza Gluzę, który jest absolwentem naszej szkoły. 

 • Ogłoszenia o konkursach na dyrektorów ZPSWR Cieszyn, ZSGH Wisła, ZSEG Cieszyn, ZSTiO Skoczów

 • Ogłoszenie JONASZ

  Zapraszamy do udziału w konkursie JONASZ- Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej.

   

  Etap szkolny odbędzie się w czwartek, 20 lutego. Prosimy zapisywać się u katechetów, którzy przekażą dalsze informacje. Tegorocznym tematem jest Księga Rodzaju, rozdziały 1-50 (cała księga)

 • szachy_1.jpg

  Mistrzostwa Szkoły w szachach dziewczyn i chłopców.

  W dniu 09.12.2019 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach dziewczyn i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zawodników. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo 15 minut na zawodnika.

 • warsztaty_US_01.jpg

  Instytut Chemii UŚ w Katowicach - zajęcia laboratoryjne

  Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Podstawowe techniki analityczne” oraz wykładzie dr hab. Roberta Musioła pt. „Zrozumieć znaczy zwyciężyć. Terapie nowotworowe”.

Facebook