AKTUALNOŚCI

 • 19_marca_2018r.[1].jpg

  Organizacja 19 marca 2018r.

 • TAS, czyli Tydzień aktywności szkolnej

  TAS, czyli
  Tydzień aktywności szkolnej zapowiada się naprawdę intensywnie.

  Już w poniedziałek 19 marca 2018r. rekolekcje re-Ewolucja, czyli coś dla ducha; dla tych, którzy w codziennym pośpiechu zapomnieli o tym, co ważne.

  We wtorek 20 marca 2018r. w ramach Targów Pracy organizowanych przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński poznamy oferty pracy na Śląsku Cieszyńskim, a także zaprezentujemy naszą szkołę gimnazjalistom.

  21 marca 2018r. nawet pogoda nie jest w stanie pokrzyżować nam biegu- ruszamy z drugą edycją kampanii „OSUCH na start”- oj będzie się działo!
  Pamiętajcie o nakrętkach; w tym roku pod hasłem „Nakręcamy się pozytywnie” ruszamy z projektem renowacji pomnika Antoniego Osuchowskiego na Starych Powązkach w Warszawie. Każda nakrętka na wagę pamięci o naszym patronie; zwłaszcza w roku obchodów 90. rocznicy śmierci Osuchowskiego.
  No i nie zapomnijcie pochwalić banerami naszej szkoły. Przypominamy, że nagrodzimy najlepsze zdjęcia i filmy z akcji.

  A w czwartek gościmy z wykładem prof. dra hab. Piotra Wilczka z zaprzyjaźnionej Kardiochirurgii Zabrzańskiej.

  I wreszcie teatralny piątek- 23 marca 2018r. z Mistrzem Arturem Barcisiem na scenie i na widowni.

  A przed świętami ostro zabieramy się za uczenie!

 • chemia_us12.jpg

  Konkurs chemiczny UŚ

  9 marca br. nasi uczniowie: Julia Gabzdyl, Anna Niechaj, Anna Stonawska, Filip Cwajna, Daniel Grudzień i Michał Hajt reprezentowali naszą szkołę w I etapie XII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego zorganizowanego przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • eureka1[1].jpg

  Konkurs EUREKA

  8 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA. Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

 • sapkowski.jpg

  Poleca Julia Loska

  Julia napisała: Czy pomyślałeś kiedyś, że „Wiedźmin” jest tylko prostą, sztampową książką, w której główny bohater pojawia się znikąd, ratuje księżniczkę przed smokiem, a w nagrodę bierze z nią ślub? Otóż nie! Co prawda Geralt z Rivii też walczy z potworami, ale z pewnością podchodzi do życia inaczej niż wzorcowy średniowieczny rycerz.

  Cykl powieści Andrzeja Sapkowskiego łączy wiele wątków – od miłości przez wojnę aż po politykę, przy czym każdy z nich jest opisany równie ciekawie i zaskakująco. Całość dopełnia humor (momentami czarny), a wykreowany świat pochłania bez reszty. Można śmiało stwierdzić, że Wiedźmina się nie czyta, Wiedźminem się żyje.

 • futsal12.jpg

  Turniej FUTSALU

  12 marca br. w hali UŚ w Cieszynie został rozegrany II Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora ZST. Po rozgrywkach grupowych, do finału awansowały 4 zespoły, w tym reprezentacja naszej szkoły. W meczu finałowym I LO im. Osuchowskiego pokonało ZS. im. Wł. Szybińskiego 5:1. Gratulujemy!!!

 • 11[3].jpg

  ,,Giocando – impariamo la lingua italiana'' / Bawiąc się - uczymy się języka włoskiego.

  W dniu 2 marca br. klasa 1d gościła w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima - Technikum Hotelarstwa i Turystyki z Bielska Białej w ramach I etapu realizacji projektu ,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego.'' 

 • kulig6.jpg

  Mróźna wyprawa

  Okazuje się, że nie tylko kiedyś były takie zimy. Śnieg, mróz, słońce zachęciły uczniów z klasy 2β do zorganizowania w czwartek, 22 lutego 2018r. kuligu w Wiśle Czarnym. Były konie, sanie, swojskie jedzenie.

 • Turniej_Wiedzy_Pozarniczej_2018_(2).jpg

  Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2 marca br. w siedzibie OSP Cieszyn-Bobrek, odbyły się eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Elżbieta Bukowczan, Edyta Sajdok i Paulina Chrapek.

 • Muzeum_Krakow1.jpg

  Niezwykłe lekcje w Krakowie

  27 lutego klasy pierwsze, 1b i 1d wzięły udział w wyjątkowych lekcjach w muzeach krakowskich. Najpierw zgłębiali wiedzę na temat okupacji Krakowa w czasie II wojny światowej w Muzeum Fabryka Schindlera a potem wzięli udział w warsztatach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

   

Facebook