AKTUALNOŚCI

 • stres.jpg

  Stres związany z pandemią jak złagodzić objawy

  Szerzenie się pandemii COVID-19 może być bardzo stresujące dla wielu osób, podkreślają specjaliści z Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) na stronie internetowej instytucji. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. To, jak zareagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy.

 • nauka_dom.jpg

  Jak skuteczniej uczyć się w domu?

  Kochani!

  Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa dla nas wszystkich jest trudna i stresująca. Tzw.”praca i nauka zdalna” jest dla wielu z nas pojęciem nowym i nie do końca zrozumianym. Dlatego chciałybyśmy w jakiś sposób Wam pomóc, by choć trochę usprawnić samodzielną naukę. Wiemy, że „dobrych rad” pewnie słyszeliście i czytaliście ostatnio mnóstwo, ale postarałyśmy się je jakoś zebrać i podsumować. Dobre rozplanowanie efektywnej pracy i nauki w domu wymaga wysiłku i samozaparcia. Nie chodzi tu o listę stron z materiałami z poszczególnych przedmiotów, tylko o podejście od strony psychologicznej i organizacyjnej

   

   

 • switch-949109_480.jpg

  START UP Osuchowskiego w zdalnym nauczaniu

  Wchodzimy w erę nowoczesnych komunikatorów. Odpowiadamy na potrzeby dzisiejszych czasów, które wymagają od nas ciągłego rozwoju.To, co dotychczas praktykowaliśmy w życiu osobistym, przenosimy na pracę zawodową. Z życia towarzyskiego na Facebooku i Messengerze przechodzimy na czaty i lekcje z naszymi uczniami. Zakładamy Google Classroom, działamy z Google Drive. Nie obcy jest nam Skype. Ciągle poszukujemy najlepszych rozwiązań w e-nauczaniu.

  Włącz się w zdalne nauczanie Osucha:)

   

 • 1.jpeg

  4 wskazówki nauczycieli WF i EDB naszego LO - część I

  Drodzy Uczniowie!

  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zapominajmy o paru istotnych zasadach zdrowego stylu życia, które pomogą wzmocnić odporność naszego organizmu.

  PO PIERWSZE: Należy bardzo często myć ręce. Im częściej myjemy ręce, tym mniejsza szansa na zakażenie. Nie dotykajmy twarzy, jeżeli nie mamy świeżo umytych rąk. To właśnie w taki sposób wirus dostaje się do organizmu. Oprócz mycia rąk, eksperci zalecają dezynfekowanie stołów, włączników światła i telefonów.

  PO DRUGIE...

 • Informacja

  Uprzejmie prosimy o załatwianie wszelkich możliwych spraw drogą elektroniczną bądź telefonicznie.tel. +48 33 852 11 39e-mail: osuchsek@osuch.bx.pl
  Tylko w uzasadnionych przypadkach sprawy załatwiamy bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Jednakże przed przyjściem do sekretariatu szkoły prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 • zawieszenie.jpg

  Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
  z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 • Komunikat

  Uchwałą Zarządu Powiatu Cieszyńskiego z 10 marca 2020 r. zostały odwołane wszystkie zajęcia w szkołach ponadpodstawowych w Cieszynie. W związku z tym, w dniach 11-13 marca 2020 r. I LO będzie zamknięte.

   

  Dyrektor I LO

  Jolanta Dawidowicz-Macura

 • koronawirus3.png

  Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

 • warsztaty_1[1].jpg

  Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

  14 lutego grupa 25 uczniów klas pierwszych brała udział w warsztatach języka angielskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • fizyka_01.jpg

  PRACOWNIA FIZYCZNA

  W ramach projektu „Nowoczesna edukacja – wsparcie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów I i II LO Cieszynie” pracownia fizyczna w naszej szkole została doposażona w kolejne pomoce naukowe i sprzęt multimedialny.

Facebook