AKTUALNOŚCI

 • IMG_20180404_074242_-_Kopia.jpg

  Czytanie na Dzień dobry :)

  Co środę Ania Niechaj i Weronika Karbowiak z klasy 2β czytają dzieciom z cieszyńskiej szkoły podstawowej.

 • AGH_indeks.JPG

  Indeks AGH w rękach Przemka!

  Przemysław Wątroba, uczeń klasy 3a został laureatem olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.
  Przemek uzyskał w ten sposób możliwość przyjęcia z pominięciem warunków rekrutacji na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia, na wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydziały w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 • osuch_na_start18_0101.JPG

  Wiosenna promocja!

  5 kwietnia 2018r., przed południem uczniowie i nauczyciele popularnego Osucha wyszli na ulicę. Już po raz drugi cała szkoła spontanicznie podjęła wiosenno - sportową inicjatywę: Osuch na start! To forma promocji szkoły, której przyświeca idea aktywności poprzez sport. Nie zabrakło biegu, tańca, zabawy, spaceru czy marszu z popularnymi kijami- każdy znalazł coś dla siebie. To integrujące szkolną społeczność wydarzenie łączyło się też z działaniem wolontariackim, które od lat jest ważną częścią pracy szkoły.

 • kosz1.jpg

  Nasze dziewczyny są NAJLEPSZE!

  28 marca br. w zawodach półfinałowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w koszykówce zajęły 1 miejsce pokonując drużyny z Tych i Katowic. Tym samym awansowały do zawodów finałowych w Sosnowcu.

  Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw!!!

   

 • UWAGA MATURZYŚCI!

  Informujemy, że do piątku, 13 kwietnia NALEŻY ZWRÓCIĆ DO BIBLIOTEKI WSZYSTKIE WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI I MATERIAŁY.

  Liczymy na kontynuację zawsze dobrej współpracy, w której ani my, ani wychowawcy nie muszą sięgać do statutowej możliwości obniżenia oceny z zachowania za niewywiązanie się z obowiązków ucznia, czyli terminowych zwrotów!

  WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI WYJAŚNIAMY U NAS.

  Nauczyciele bibliotekarze

 • 11.JPG

  Techniki mikroskopowe

  "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

  Słowami Benjamina Franklina rozpoczął kolejny wykład prof. dr hab. nauk medycznych Piotr Wilczek z Zakładu Kardiochirurgii w Zabrzu. Głównym tematem były techniki mikroskopowe wykorzystywane w badaniach pracowni bioinżynierii.

 • 20180320_110041.jpg

  Nasza obecność na Targach

  20 marca 2018r., w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów (Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński), uczestniczyliśmy w Targach Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Nasze stoisko obsłużyli uczniowie z klasy 2c: Karolina Strządała, Oliwia Zięba, Aneta Lazar i Jakub Strządała. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, którą obsługiwali uczniowie z klasy 2a: Piotr Bułka i Jan Glajcar.

 • 1[10].jpg

  Aktywni artystycznie

  Szkoła to nie tylko lekcje przy tablicy i w ławkach.

  Naszą stałą aktywnością są wyjazdowe cykle w ramach projektu kultura pod kontrolą. 22 lutego 2018r. klasy drugie- mat./fiz .i biol./chem. mogły obejrzeć teatralną adaptację „Zbrodni i kary” Dostojewskiego w Teatrze Polskim w Zabrzu. Po raz kolejny udało się także być na poranku muzycznym w ramach edukacji symfonicznej dla młodzieży. Z kolei 23 marca 2018r. wybieramy się do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie; po raz kolejny bierzemy udział w Warsztatach z Mistrzem.

 • 19_marca_2018r.[1].jpg

  Organizacja 19 marca 2018r.

 • TAS, czyli Tydzień aktywności szkolnej

  TAS, czyli
  Tydzień aktywności szkolnej zapowiada się naprawdę intensywnie.

  Już w poniedziałek 19 marca 2018r. rekolekcje re-Ewolucja, czyli coś dla ducha; dla tych, którzy w codziennym pośpiechu zapomnieli o tym, co ważne.

  We wtorek 20 marca 2018r. w ramach Targów Pracy organizowanych przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński poznamy oferty pracy na Śląsku Cieszyńskim, a także zaprezentujemy naszą szkołę gimnazjalistom.

  21 marca 2018r. nawet pogoda nie jest w stanie pokrzyżować nam biegu- ruszamy z drugą edycją kampanii „OSUCH na start”- oj będzie się działo!
  Pamiętajcie o nakrętkach; w tym roku pod hasłem „Nakręcamy się pozytywnie” ruszamy z projektem renowacji pomnika Antoniego Osuchowskiego na Starych Powązkach w Warszawie. Każda nakrętka na wagę pamięci o naszym patronie; zwłaszcza w roku obchodów 90. rocznicy śmierci Osuchowskiego.
  No i nie zapomnijcie pochwalić banerami naszej szkoły. Przypominamy, że nagrodzimy najlepsze zdjęcia i filmy z akcji.

  A w czwartek gościmy z wykładem prof. dra hab. Piotra Wilczka z zaprzyjaźnionej Kardiochirurgii Zabrzańskiej.

  I wreszcie teatralny piątek- 23 marca 2018r. z Mistrzem Arturem Barcisiem na scenie i na widowni.

  A przed świętami ostro zabieramy się za uczenie!

Facebook