AKTUALNOŚCI

 • wystawa1.jpg

  Nastawieni na sztukę

  Jeśli lektura na listopad to tylko Dziady - klasy drugie skorzystały z zaproszenia i 2 oraz 3 listopada obejrzały sztukę Adama Mickiewicza w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Z kolei 6 listopada klasa 2c, realizując szkolny projekt: Kultura pod kontrolą, wzięła udział w wernisażu ekspozycji „brudnopisów” Tadeusza Kantora.

  Edukacja artystyczna to jeden z elementów kształcenia dydaktycznego naszego liceum. Lubimy takie lekcje!

 • IMG_20171027_134158.jpg

  I miejsce dla Ani!

  W piątek, 27 października, nasza uczennica Anna Brzezina z klasy 3 beta została laureatką pierwszego miejsca etapu powiatowego  Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Razem z Anią w eliminacjach powiatowych  brały udział Justyna Kudła i Aleksandra Mrówczyńska z 1 beta.

 • Jezyk_polski1.jpg

  I LO - szkoła sukcesu wg EWD!

  Praca naszej szkoły bardzo dobrze wypada na wielu obszarach, a jednym z nich jest tzw. EWD, czyli wkład szkoły w wyniki egzaminacyjne ucznia, utożsamiane z efektywnością nauczania w danej szkole.

  Poniżej proponujemy wykresy, które zaznajomią was z oceną szkoły na tle średniej powiatu, zaznaczonej przerywana linią. Im wyżej w stronę obszaru – szkoła sukcesu, tym lepiej dla nas!

   

 • upoluj_ksiazke_-_Kopia.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w pierwszej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy BESTSSELEROWYCH.

   

  Jak to zrobić​?

 • mie_bib03.jpg

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Co za nami?

  Co właśnie się dzieje?

  Co przed nami?

 • 1beta_zabrze7.jpg

  Być biotechnologiem!

  W czwartek, 26 października, grupa uczniów z 3 beta odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi w Zabrzu. Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję zobaczyć na czym polega praca biotechnologów, oglądali wypreparowane zastawki serca i odwiedzili tzw. "strefę czystą", w której prowadzone są liczne badania.

 • 1beta_Istebna01.JPG

  Taka mała integracja!

  W czwartek, 26 października, klasa 1 beta postanowiła wykorzystać resztki pogody i podjąć się trudu integracji. Choć są zintegrowani w stopniu wielkim, dla tego szczytnego celu, choć z żalem, opuścili mury szkolne i udali się do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej.

 • agata_met2.jpg

  Zajęcia z geografii w ogródku meteorologicznym

  W poniedziałek 23 października 2017r. klasa 2F o profilu ekonomicznym wzięła udział w zajęciach z geografii na poziomie rozszerzonym w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Raciborzu.

 • ATH03.JPG

  Dzień Otwarty na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki

  Uczniowie klasy o profilu informatycznym wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki na Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej.

  Program rozpoczął wykład: „110 lat lotnictwa – dalej, szybciej, wyżej…”, dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego.

   

 • 2f.jpg

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Agnieszka Fryda - uczennica klasy 2f naszego liceum otrzymała w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole: 5,88 (za zeszły rok szklolny).

  Agnieszko - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Facebook