AKTUALNOŚCI

 • 10.JPG

  ,,Ballando – impariamo la lingua italiana'' Tańcząc - uczymy się języka włoskiego

  W dniu 13.04.2018 klasa 1d z Osucha odwiedziła Zespół Szkół im. J. Tuwima w Bielsku – Białej. Było to spotkanie II etapu realizacji projektu:,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego''.

 • 20180414_151252_—_kopia.jpg

  Sukces Dawida Śliwki

  14 kwietnia 2018r. Dawid Śliwka uczeń klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym reprezentował naszą szkołę w okręgowym etapie XXXIII Olimpiady Ekologicznej  w Katowicach. W eliminacjach tych wzięło udziało 99 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 7 z nich przeszło do etapu centralnego - wśród nich jest Dawid.

 • IMG_20180404_074242_-_Kopia.jpg

  Czytanie na Dzień dobry :)

  Co środę Ania Niechaj i Weronika Karbowiak z klasy 2β czytają dzieciom z cieszyńskiej szkoły podstawowej.

 • AGH_indeks.JPG

  Indeks AGH w rękach Przemka!

  Przemysław Wątroba, uczeń klasy 3a został laureatem olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.
  Przemek uzyskał w ten sposób możliwość przyjęcia z pominięciem warunków rekrutacji na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia, na wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydziały w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 • osuch_na_start18_0101.JPG

  Wiosenna promocja!

  5 kwietnia 2018r., przed południem uczniowie i nauczyciele popularnego Osucha wyszli na ulicę. Już po raz drugi cała szkoła spontanicznie podjęła wiosenno - sportową inicjatywę: Osuch na start! To forma promocji szkoły, której przyświeca idea aktywności poprzez sport. Nie zabrakło biegu, tańca, zabawy, spaceru czy marszu z popularnymi kijami- każdy znalazł coś dla siebie. To integrujące szkolną społeczność wydarzenie łączyło się też z działaniem wolontariackim, które od lat jest ważną częścią pracy szkoły.

 • kosz1.jpg

  Nasze dziewczyny są NAJLEPSZE!

  28 marca br. w zawodach półfinałowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w koszykówce zajęły 1 miejsce pokonując drużyny z Tych i Katowic. Tym samym awansowały do zawodów finałowych w Sosnowcu.

  Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw!!!

   

 • UWAGA MATURZYŚCI!

  Informujemy, że do piątku, 13 kwietnia NALEŻY ZWRÓCIĆ DO BIBLIOTEKI WSZYSTKIE WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI I MATERIAŁY.

  Liczymy na kontynuację zawsze dobrej współpracy, w której ani my, ani wychowawcy nie muszą sięgać do statutowej możliwości obniżenia oceny z zachowania za niewywiązanie się z obowiązków ucznia, czyli terminowych zwrotów!

  WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI WYJAŚNIAMY U NAS.

  Nauczyciele bibliotekarze

 • 11.JPG

  Techniki mikroskopowe

  "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

  Słowami Benjamina Franklina rozpoczął kolejny wykład prof. dr hab. nauk medycznych Piotr Wilczek z Zakładu Kardiochirurgii w Zabrzu. Głównym tematem były techniki mikroskopowe wykorzystywane w badaniach pracowni bioinżynierii.

 • 20180320_110041.jpg

  Nasza obecność na Targach

  20 marca 2018r., w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów (Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński), uczestniczyliśmy w Targach Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Nasze stoisko obsłużyli uczniowie z klasy 2c: Karolina Strządała, Oliwia Zięba, Aneta Lazar i Jakub Strządała. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, którą obsługiwali uczniowie z klasy 2a: Piotr Bułka i Jan Glajcar.

 • 1[10].jpg

  Aktywni artystycznie

  Szkoła to nie tylko lekcje przy tablicy i w ławkach.

  Naszą stałą aktywnością są wyjazdowe cykle w ramach projektu kultura pod kontrolą. 22 lutego 2018r. klasy drugie- mat./fiz .i biol./chem. mogły obejrzeć teatralną adaptację „Zbrodni i kary” Dostojewskiego w Teatrze Polskim w Zabrzu. Po raz kolejny udało się także być na poranku muzycznym w ramach edukacji symfonicznej dla młodzieży. Z kolei 23 marca 2018r. wybieramy się do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie; po raz kolejny bierzemy udział w Warsztatach z Mistrzem.

Facebook