AKTUALNOŚCI

 • ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  Przypominamy Czytelnikom o konieczności zwrotu wypożyczonych książek i materiałów do wtorku 11 czerwca 2019 r. 

  W dniach 12-14 czerwca 2019 r. (środa – piątek)  będzie można wypożyczyć KSIĄŻKI NA WAKACJE.

  Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów, służymy informacją w bibliotece.

   

  Nauczyciele bibliotekarze

  Romana Szmidt-Król

  Regina Tekla

 • 01950215.JPG

  Instytut Historii UŚ zwiedzony

  15 maja 2019r. 2 klasa o profilu humanistycznym spędziła dzień w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego. Wyjazd zorganizowano w ramach patronatu naukowego Instytutu Historii UŚ nad klasami humanistycznymi.

 • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI !!!

  Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2019/2020 dla wszystkich oddziałów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w systemie jednozmianowym!

 • 46773962_2171375213112730_8433341892569071616_n_—_kopia.jpg

  Kolejny sukces Mateusza!

  W sobotę 11 maja nasz tegoroczny maturzysta Mateusz Bracki zajął 3 miejsce w województwie w kategorii poezji śpiewanej podczas 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. W przygotowaniach do konkursu Mateusza wspierała nauczycielka j. polskiego mgr Halina Puczek.

  Ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • DSCN0002_—_kopia.JPG

  Wielki sukces w konkursie fizycznym Eureka

  Po raz kolejny możemy pochwalić się wynikami uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Tytuł laureata II miejsca na szczeblu krajowym przyznano Darii Gardziejewskiej,uczennicy klasy 2a o profilu akademickim. Ponadto Szymon Masarski uzyskał wynik bardzo dobry i 21 uczniów zostało nagrodzonych wyróżnieniami. W przygotowaniach do konkursu uczniom pomagała nauczycielka fizyki, mgr Barbara Zajdel. 

  Wszystkim serdecznie gratulujemy :)

 • Projekt_Ulam.jpg

  Projekt Ulam

  Z okazji „Roku matematyki” ustanowionego przez Senat RP, mBank ogłosił konkurs skierowany do młodzieży szkolnej oraz organizacji pozarządowych pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”.

  Zespół uczniów z klasy 2b w składzie: Laura Łośko, Nina Misiarz, Monika Probst, Konrad Szurman, zaprojektował i wykonał grę planszową pt. „Projekt Ulam” poświęconą jednemu z najwybitniejszy matematyków lwowskich – Stanisławowi Ulamowi.

  Uczniowie pracowali od opieką Dariusz Gruszki-Probsta – nauczyciela chemii.

  W projekt zaangażowani zostali również inni nauczyciele ‘Osucha’ – pp. Renata Janik, Lucyna Krzywoń, Halina Puczek, Barbara Zajdel.

  Gra dostępna jest dla wszystkich chętnych w bibliotece szkolnej I LO im. Antoniego Osuchowskiego.

  Zapraszamy serdecznie wszystkich do gry, a przy okazji do poznania nietuzinkowej postaci jaką był Stanisław Ulam.

 • Uwaga

  Nowy plan lekcji znajduje się TUTAJ.

 • Dzień Otwarty w Osuchu odwołany!

  Drodzy uczniowie - gimnazjaliści i ósmoklasiści.

   

  Powiadamiamy, że w związku z zaistniałymi okolicznościami spowodowanymi ogólnopolską akcją protestacyjną nauczycieli, która objęła także naszą placówkę, a także, co bardzo istotne dla naszego liceum, prowadzonymi  pracami  remontowymi, które wyłączyły w niektórych obszarach przestrzeń korytarzy i pojedynczych pracowni, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć logistycznej obsługi podczas planowanego Dnia Otwartego szkoły w dniu 25.04.2019r. Opóźnienie prac remontowych – wymiana okien jest całkowicie niezależne od naszej szkoły.

  W związku z tym planowany Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego się nie odbędzie.

   

  Prosimy o zrozumienie; mamy nadzieję, że będziecie od września stanowić część naszej społeczności, wybierając nasze liceum.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor I LO im. A. Osuchowskiego

  oraz Grono Pedagogiczne

 • bitmap.jpg

  JERSZ Łowcy Talentów - jesteśmy w czołówce

  Dnia 6 marca 2019 obyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 6,1 tysięcy uczestników z  240 szkół z całej Polski.

 • IMG-20190409-WA0007_—_kopia.jpg

  Wizyta w Instytucie Kultury Włoskiej w Krakowie

  9 kwietnia klasa 1d o profilu lingwistycznym w ramach przedmiotu ,,Język włoski w kulturze’’ odwiedziła Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać nauczycieli pracujących w Instytucie, zarówno Polaków jak i Włochów. Poznali zasady funkcjonowania Instytutu. Była to również okazja do rozmowy po włosku, poznania kultury Włoch i życia samych Włochów. Ciekawie prezentowała się biblioteka włoska.

  Dziękujemy i wierzymy w dalszą współpracę.

  Spotkanie zorganizowała nauczycielka j. włoskiego w I LO - Katarzyna Gembala.

Facebook